tri stoljeća kazališne tradicije

„Trio Rio“ osvojio dvije nagrade na međunarodnom festivalu DaDaDù u Trstu!

ac0b4117-8887-4194-a850-e81da5d53531

Sjajne vijesti stižu iz Trsta – predstava „Trio Rio" Gradskog kazališta Požega osvojila je dvije festivalske nagrade na 5. međunarodnom festivalu kazališta za djecu i mlade DaDaDù!

Predstava je nagrađena Nagradom publike za najbolju predstavu, ali i Nagradom stručnog žirija.

Posebno nam je drago što su se u ovom slučaju susrela dva važna pokazatelja uspjeha – reakcija publike i ocjena stručnog žirija. „Trio Rio" osvojio je gledatelje svojom energijom, humorom i spojem cirkuskih vještina i glume, dok je stručni žiri prepoznao njegovu umjetničku kvalitetu i izvedbenu posebnost.

Riječ je o predstavi koja kroz priču o bratu i dvije sestare, njihovu putovanju i potrazi za publikom govori o povjerenju, podršci, zajedništvu i hrabrosti, koristeći pritom jezik suvremenog cirkusa, akrobatike, žongliranja i kazališta.

Za Gradsko kazalište Požega ove su nagrade posebno vrijedno priznanje i potvrda da predstave nastale u našem kazalištu pronalaze put do publike i izvan Hrvatske.

Čestitamo cijeloj ekipi „Trio Rija" na ovom velikom međunarodnom uspjehu! 

Gradsko kazalište Požega gostovalo na međunarodnom...

Teško da se ijedan grad u širem okruženju može pohvaliti s tri stoljeća starom kazališnom tradicijom kao što može Požega u kojoj je prema pisanju književnog povjesničara Tome Matića (1874.-1968.) prva kazališna predstava odigrana 27. kolovoza 1715. godine.

Iako precizno datiran, naziv predstave nažalost nije ostao zabilježen, ali je zapisano kako je pozornica bila postavljenja pod šatorskim platnom u dvorištu isusovačkog samostana; dokazujući visoki stupanj tadašnjeg društvenog života samoga grada i njegovih stanovnika.

Povijest kazališta