tri stoljeća kazališne tradicije

5. KaFe/ Djevojke u ljetnim haljinama volim

Početak 15.06.2019 22:00
Posted by Marija
Categories: Kazališne predstave
Hits: 662

Studio za suvremeni ples 

 DJEVOJKE U LJETNIM HALJINAMA VOLIM, 

nastale prema kultnom video spotu za pjesmu Moja prva ljubav grupe Haustor.

Premijera predstave  je otvorila 34. Tjedan suvremenog plesa u svibnju 2017. godine i odličnog prijema publike, te uspješno odigranih repriznih izvedbi..

Predstava se uspostavlja kao meditacija o trajanju u plesu, ali i kao istraživanje o dispozitivima plesa i razvoju plesa u zadnjih 30 godina. Gdje on sve obitava: na sceni, u galeriji, u video-radovima, tv nastupima, na ulici, napuštenim tvorničkim halama. U kojim sve formatima ples biva percipiran od strane gledatelja: većinom kao ornament, a ne kao propulzivni suvremeni medij. 

Sedam plesačica izvodi različite koreografije koje postavljaju pitanje kome je ples upućen, kako se prakticira i za koga nastaje. Istovremeno, na sceni su prezentirani zvučni zapisi u kojima se raspravlja karijera Bosiljke Vujović- Mažuran te se osim činjenica iz njene karijere, mašta o mogućim potencijalima razvoja plesa u Zagrebu i Hrvatskoj. 

 Koreografija: Petra Hrašćanec

Dramaturgija: Saša Božić

U suradnji s plesačicama: Filipa Bavčević, Koraljka Begović, Dina Ekštajn, Ida Jolić, Martina Tomić, Nastasja Štefanić, Ana Vnučec

Kostimografija i scenografija: Ana Savić-Gecan 

Glazba: Alen i Nenad Sinkauz

Audio izvedba: Bosiljka Vujović-Mažuran

Dizajn svjetla: Aleksandar Čavlek

Video promo: Sara Moritz

Produkcija: Studio za suvremeni ples, HIPP-Tsp

Producent: Branko Banković

Umjetnička voditeljica: Bosiljka Vujović-Mažuran

Ulaz slobodan

Informacije i rezervacije na: 273-161.

Teško da se ijedan grad u širem okruženju može pohvaliti s tri stoljeća starom kazališnom tradicijom kao što može Požega u kojoj je prema pisanju književnog povjesničara Tome Matića (1874.-1968.) prva kazališna predstava odigrana 27. kolovoza 1715. godine.

Iako precizno datiran, naziv predstave nažalost nije ostao zabilježen, ali je zapisano kako je pozornica bila postavljenja pod šatorskim platnom u dvorištu isusovačkog samostana; dokazujući visoki stupanj tadašnjeg društvenog života samoga grada i njegovih stanovnika.

Povijest kazališta